Günümüzde ekonomik sebepler nedeniyle küçük evlerde oturmak durumunda kalan aileler için banyo dekorasyon fikirleri düşünmek bile zor… Söz konusu banyo gibi evin pek de görünmeyen bir odası olunca dekoratif düşünceler bir rafa kaldırılıyor. Ancak bu yazımızda küçük bir banyoya sahip olan okuyucularımız için banyo dekorasyon fikirleri düzenledik. Bahsedeceğimiz birkaç püf noktaya dikkat ederek siz de şık ve aynı zamanda kullanışlı bir banyo oluşturabilirsiniz. Devamı yazımızda… 🙂

Küçük Banyolar İçin Banyo Dekorasyon Fikirleri;

Küçük bir banyodaki her tasarım unsuru bir amaca sahip olmalı ve yerden tasarruf sağlamak için bir şekilde işlevsel olmalıdır. Şimdi banyo dekorasyon fikirlerine bir göz atalım;

1) Depolama Alanı Eklemek

Büyük dolaplara doldurmak yerine, renkli dokulu havlularınızı açık rafta sergileyin. Bu, banyonuza sıcaklık ve eğlenceli renkler katacak ve istenmeyen büyük mobilya parçalarını ortadan kaldıracaktır.

 

banyo dekorasyon fikirleriLavabo ve temizlik ürünlerini saklayın.

 

Ahşap kasalar istiflenebilir, duvara delinebilir veya erişilebilir bir yerde depolanabilir.

2) İşlevsel Olun

Banyo dekorasyon fikirleri planlarken küçük bir banyo için işlevselliğin önemli bir anahtar olduğunu unutmayın. Küçük odalar kolayca istenmeyen dağınıklığa neden olabilir, bu nedenle işlevsel olan tasarım öğelerini eklediğinizden emin olun. Bir amaca hizmet etmeyen nesneler eklemeyin.

  • Lavabonun altına engel koyun.
  • Tezgah alanını, kişisel ürünler saklamak yerine depolayarak en aza indirin.

3) Paletinizi Planlayın

Boya vaktinin geldiğinde, renk paletinizi planladığınızdan emin olun. Bir duvarın vurgu renginin boyanmasının zaman aldığını unutmayın. Banyo renklerini sakin ve estetik bir şekilde hissetmek için nötr renkler kullanın.

  • Tuvaletin temel temasını oluşturmak için nötr renk paleti oluşturun.
  • Yaratıcılık ve derinlik eklemek için nötr tonlarda dokular ve desenlerden yararlanın.
  • Beyaz rengin temizlikle ilişkili olduğunu unutmayın.

4) Patlak Renkler Ekleyin

banyo dekorasyon fikirleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.