en sık kullanılan peyzaj ürünleri
Peyzaj için gerekli araçların birçoğu çok yönlüdür ve birçok DIY projesi için kullanılabilir. Bu nedenle, yıllarca sürecek birkaç yüksek kaliteli araç yatırımına değer. Biliyorsunuz bahçe düzenlemesi gibi açık havada yapılan her türlü bakım ve onarım işlemleri için bize peyzaj takımları lazım oluyor. Bu yüzden Renkli Atölye ekibi olarak bugün en sık kullanılan peyzaj ürünleri hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.

Bi Göz Atalım: En Sık Kullanılan Peyzaj Ürünleri

1. Kare Ağızlı Kürek

kare ağızlı kürek

Bu kürek bıçağının yan kenarları eğri, bu da büyük yükleri kaldırmak için daha uygun olur. Bunun gibi bir kürek toprak gibi malzemeleri kaldırmak için idealdir ve çimento karıştırıcılarını kum ve çimento ile doldurmak için mükemmeldir. Dönen sap tutamağı, kürek atarken tutacağınızın ayarlanmasına gerek olmadığını gösterir.

2. Çukur Küreği

çukur küreği

Bu alet uzun, sert bıçağı nedeniyle kazma kanalları için idealdir. Çoğu kürek ve maçanın üzerindeki bıçaklar sertleştirilmiş çelikten imal edilmiştir. En kaliteli kürek ya da kürek bıçakları sert bir cisimle vurulduğunda donuk bir ses yerine zil sesi çıkarmalıdır. En sık kullanılan peyzaj ürünleri arasından seçim yapmanız için bu gibi teknik bilgilere hakim olmalısınız.

3. Yuvarlak Ağızlı Kürek

yuvarlak ağızlı kürek

Geniş, sivri bıçak bu aleti hem kazma hem de kaldırma için uygun hale getirir. Sivri uçlar, yüzeylere kesmek için mükemmeldir.

4. Kürek

kürek çeşitleri

Kürekler daha hafiftir ve daha düzgün, daha keskin bir bıçağa sahiptir ve bu sayede kazma için daha uygundur. Bıçaklar genellikle sertleştirilmiş bir çeliktir. Sert bir cisimle vurduğunuzda, en kaliteli kürek veya kürek bıçakları donuk bir ses yerine zil sesi çıkarmalıdır.

5. Kulp Çeşitleri

kulp çeşitleri

Üç ana türü D-şekli, T-şekli ve düz kulptur. Küreklerin kolları geleneksel olarak ahşaptan yapılmış olsa da, fiberglas veya polipropilen gibi iletken olmayan, sentetik malzemelerden yapılmış kulpları olan aletler satın almak artık mümkün. Bunlar çeşitli şekil ve uzunluklarda olup, daha fazla konfor sağlamayı amaçlamaktadır.

6. Sert Zeminle Başa Çıkma

Sert zeminde, yanaklardaki bir D-tutamağını tutun; böylece bıçak vurulduğunda, elleriniz D’nin yanlarına hafifçe kayabilir ve darbenin etkisini azaltabilirsiniz. Tutamağının aleti kontrol etmek için yeterince güçlü olduğundan emin olun, ancak yaralanma tehlikesine karşı çok sıkı olmadığından emin olun. Bileklerinizi ve kollarınızı düz tutun ve sarsmayı azaltmak için kola eldiven giyin veya siperliği düzeltin.

7. El Arabaları

el arabaları

Hafif bir bahçe el arabası, ağır görevlerle uğraşmak için çok çürük olabilir. Boru şeklindeki bir çelik çerçeveli el arabaları, nispeten ağır yapı malzemeleri ve molozları ele alacak kadar dayanıklıdır. Kaldırılmış haldeyken yatay olacak şekilde açılı el arabasının üstü olan bir model arayın.

8. Kazma

kazma

Ağır kafa bir keski şekilli uç ve bir sivri uç içerir. Bir kazma zemin yüzeylerini parçalayacak şekilde tasarlanmıştır ve temizlenmeden kayalık zeminin gevşetilmesi için özellikle yararlıdır. Uzun, kalın kulp, aletin iki elinizle salınmasını sağlar.

9. Tamper

tamper

Bir kurcalama, ezilmiş taşı veya çakılın sıkıştırılması için çok yararlı bir araçtır. Kullanıcının aşağıda küçük yüzey alanına baskı yapmasına izin veren uzun, çelik bir boru şekilli şafta sahiptir.

10. Tırmık

Gevşek yüzeylerin düzeltilmesi ve pürüzsüzleştirilmesi için bir tırmık kullanın. Sağlamlık için bir takviyeli şaft ve paslanmaya karşı dayanıklı bir başlık arayın.

11. Bahçe Fırçası

bahçe fırçası

Sert zemin yüzeylerini açık ve düzenli tutmak için sağlam bir bahçe fırçası gereklidir. Sert, yoğun hazırlanmış kıllar çok dayanıklıdır.

En sık kullanılan peyzaj ürünleri şimdilik bu kadar. Eğer bu ürünleri temin ederseniz, kendin yap projeleri sizin için daha kolay bir hale gelebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.