erkeğe yılbaşı hediyeleri

Yeni yıla sayılı günler kala kızlar da bir telaş başladı… “Acaba erkek arkadaşıma yeni yıl için nasıl bir hediye alsam ve nasıl bir sürpriz yapsam?” Sevgilisi olan herkesin kafasında canlanan soru bu şekilde. Bizde bugün sizler için erkeğe yılbaşı hediyeleri olabilecek kendin yap fikirleri sunuyoruz.

Sadece yılbaşı olarak bakmanıza gerek yok elbette. Dilerseniz bu projeleri sevgililer günü, yıldönümü veya doğum günü hediyesi olarak da kurgulayabilirsiniz.

Öncelikle erkekler yılbaşı hediyesi için hem anlamlı hem de kullanabilecekleri bir şey ile karşılaşmak ister. İlk akla gelen erkeğe yılbaşı hediyesi, saat, yüzük, kıyafet veya aksesuar ile kendinizi sınırlandırmayın.

El yapımı hediye fikirleri sevgiliniz için çok daha özel ve anlamlı olacaktır. Para ile hemen gidip bir yerden hediye beğenmek işin en kolayı. Sıradanlığı kırıp el emeğinizi de işin içine katarak erkeğe yılbaşı hediyeleri hazırlayabilirsiniz.

Birbirinden özel ve anlamlı yılbaşı hediyeleri için seçimini yapın, malzemeleri temin edin ve kolları sıvayıp projeleri hayata geçirmeye başlayın. 🙂

Erkeğe Yılbaşı Hediyeleri Nasıl Hazırlanır?

erkeğe yılbaşı hediyeleri

Yeni bir yıla girecek olmanın en büyük anlamı hediyeleşmektir. Geçicereğiniz vaktin daha anlamlı olması da cabası… Yılbaşı ile gelen farklı ambiyans, hazırlanma evresi, yapılan planlar ile her zamankinden daha heyecan doludur. Bu özel günde çiftler romantik bir yemek, aşk dolu bir kahvaltı, doğa gezintisi ve otel tatili gibi farklı seçenekleri planlayabiliyor.

Her seçimde anlamlı olan şey yılbaşı hediyeleri ile sürpriz yapmaktadır. Erkeğe yılbaşı hediyeleri almayı bir kenara bırakırsanız, kendi emeğinizi işin içine katarak unutulmaz hediyeler oluşturabilirsiniz. Bunun için 2 şeye ihtiyacınız var. 1- Fikir, 2- Zaman. Fikir bizden elbette.

Sizin de zamanınız varsa sevgilinizin en sevdiği yiyecekleri hazırlayabilir, fotoğraflarınızdan anlamlı bir albüm oluşturabilir veya onun için atkı bile örebilirsiniz. Bu tip hediyeler onu çoğu satın alınan hediyeden çok daha mutlu edecektir. İşin içinde sevginiz, işin içinde emeğiniz var çünkü…

Aşk Mesajları Dolu Defter Yapımı

erkeğe romantik yılbaşı hediyesi

Eğer sevgilinize anlamlı bir hediye hazırlamak istiyorsanız güzel sözlere başvurabilirsiniz. İçinizde geldiği gibi davranmakta özgürsünüz. Aşkınızı anlatan birer cümlelik onlar farklı mini mektubu, deftere doldurup, yılbaşı gecesi sevdiğiniz adama sunabilirsiniz. Hem yılbaşı hediyesi hem de sevgililer günü hediyesi olarak kurgulayabileceğiniz bu kendin yap projesi, erkeğin çok hoşuna gidecektir.

 • Dilerseniz işe romantik cümleler seçip, not etmekle başlayın. (Örneğin: Aşık olduğunuz yer, öpüştüğünüz yer, ilk kahvaltınız, ona dair gelecek hayalleriniz ve bir çok anınız…)
 • Bu notları küçük zarfların içine koyun.
 • Son olarak zarfların ağzını kapatıp, kalın kapaklı bir defterin sayfalarına yapıştırın.
 • Defterin kapağını da dilerseniz birlikte çekildiğiniz fotoğraflarla süsleyebilirsiniz.

Araba Figürlü Yılbaşı Kavanozu Yapımı

erkeğe yılbaşı hediyeleri

Sevdiğiniz adama dekoratif olarak da kullanabileceği bir hediye hazırlamak ister misiniz? Hatta bu hediye sevgilinizin hayalini de içinde barındırıyor olabilir.

 • Öncelikle bunun için sevdiğiniz hayalindeki arabanın veya ilk arabasının oyuncağını satın almalısınız. Birde minyatür çam ağacı figürü bulun.
 • İkisini de kavanoz içine yerleştirip beyaz köpük ve sim kullanarak kar taneleri yapın.
 • Oyuncakları sıcak silikonla kavanozun içine sabitleyin.
 • Kavanoz kapağını gri sprey boya veya sulu boya kullanarak boyayın.
 • Son adım olarak hediyenizi kırmızı bir ip kullanarak bağlayın. İşte erkeğe alınabilecek yılbaşı hediyelerinden birisi 🙂

Ofis Masası İçin El Yapımı Takvim

erkeğe yılbaşı hediyeleri

Her ofis masasında sıkıcı ve birbirini taklit eden takvimler var. Bu takvimleri şık ve modern bir görünüme kavuşturmak ise kendin yap fikirleri ile mümkün. Sevdiğiniz adamın masası için el yapımı takvim hazırlayabilirsiniz. Bu hediyeyi eğer sevgiliniz üniversite eğitimine devam ediyorsa da yapabilirsiniz.

 • Öncelikle dikdörtgen şeklinde bir sunta parçası alın. İsterseniz hazır pano da kullanabilirsiniz.
 • Tahtayı tek renk boyayın ve üzerine fotoğrafta gördüğünüz gibi biri üstte ikisi altta olacak şekilde askılar yerleştirin.
 • Aylara en uygun olacak şekilde fotoğraflar hazırlayın ve üzerine isimleri yazın.
 • Kartlara da 0 – 9 arasındaki rakamları her iki askıya asın.
 • Bu sayede rakamları her gün değiştirebilirler.

Erkeğe yılbaşı hediyeleri almak yerine böyle fikirleri hayata geçirmek çok daha mantıklı 🙂

Minimal Fotoğraf Albümü Yapımı

fotoğraf albümü yapımı

Hediyelerin en özeli, en güzeli birlikte çekildiğiniz fotoğraflardır. Anıları hediye etmekten daha güzel ne olabilir ki? Bu yüzden sevdiğiniz adamla çekildiğiniz fotoğraflardan en beğendiklerinizi seçerek onları farklı ve minimal bir albüme dönüştürebilirsiniz.

 • Parlak beyaz kaliteli bir kartonu eşit dikdörtgen parçalara bölün.
 • Ardından fotoğrafları dikdörtgenlerin sağ bölümüne yapıştırın.
 • Boşta kalan kısma kendi el yazınızla kısa cümleler yazın.
 • Sayfaların sonunda iki eşit delik açıp, üst üste getirin.
 • Hasır ipini bu deliklerden geçirin ve bağlayın.
 • Son olarak albümü siyah kurdele ile tamamlayın.
 • Büyük bir zarfın içine minimal anı albümünü koyup, sevdiğiniz adama kargolayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.