ev yenileme

Dünyanın her yerinde dekorasyon fikirleri aktif bir biçimde uygulanıyor. Bugün geneli Texas’ta olan 10 muhteşem ve değerli ev yenileme örneklerini göreceğiz. Yıkıntı bir binadan kullanışlı bir mekan, eski bir yolcu treninden nasıl kusursuz bir yaşam alanı kurgulanır aşağıdaki fotoğraflarda net bir şekilde görebilirsiniz.

İnsanın tüm evi yıkıp yeniden yapası geliyor 🙂

Ev Yenileme Yaşam Alanları İçin Yeni Bir Soluktur!

1. BirdHouse

Öncesinde

1970’li yıllarda yeşil bir alan üzerine kurulan bu dubleks, zamandan alması gereken payı fazlasıyla almış. Etrafında eşekarıları, küf ve yabana atılmayacak kadar kötü bir koku vardı. İki kız kardeş müzayedeye katılıp bu evi satmak istedi. Fakat gerçekten bu yapıdan kar etmeleri için ev yenileme işlemi için kolları sıvamaları gerekiyordu.

ev yenileme

Sonrasında

Sevgiyle yeniden kusursuz bir yaşam alanına dönüştürülen BirdHouse, dışarıdan oldukça eğlenceli bir görünüm kazandı. Minik kuş evleri de isminin hakkını veriyor gerçekten…

ev yenileme örnekleri

Yaşayan Mekân

Kız kardeşlerin büyük bir çaba göstererek yıllanan ve içinde yaşanmışlık barındıran evi harika bir ev yenileme işlemiyle bu hale getirdi. Bu sayede açık arttırma ile satılacak BirdHouse yani kuş evi artık daha fazla para edecek.

ev yenileme programı

2. The Bluebonnet House

Öncesinde

Uzun süredir ihmal edilen evin tadilatla kurtulma şansı yok gibi görünüyor. Ev yenileme değilde sanki tamamen ortadan kaldırılmalı gibi duruyor. Hani yukarıda dediğim gibi yıkılıp yeniden yapılmalı gibimsi 🙂

ev yenileme örnekleri

Sonrasında

Güzel bir tadilata girip evin bir kısmının kesilmesi sonucu ortaya böylesine modern ve şık bir yapı çıktı. İçeride ise tek yataklı, tek banyolu, yeni cepheli, izalosyon ve boyalı yeni bir yapı 🙂

ev yenileme örnekleri

Yatak Odası

Güzel dokunuşlar yatak odasının duvarlarından, aydınlatmasına ve detaylara kadar kendini gösteriyor.

ev yenileme

3. Old Fort Worth Evi

Öncesinde

Bir babanın 2 kızı için özel bir görevi var: Old Fort Worth evini yenilemek. Ev aslında 1920’li yıllarda kız kardeşlerin dedeleri tarafından yaptırılmış. Ayrıca ev 2 kez de taşınmış. Ailenin tüm çocukluğu burada geçmiş bu yüzden duvarlardan yükselen bir aile geçmişi var.

ev yenileme

Sonrasında

Kız kardeşlerin ev yenileme için istediği bir kaç şey vardı: Yeni bir çatı, pencere ve mutfak onarımı…

Kütüphane

Kız kardeşler yatak odasını şirin bir kütüphaneye dönüştürdü. Büyük pencereler bol doğal ışık için idealdir. Okuma köşesi de bir kitap alıp kıvrılmak için harika bir yer.

4. Yolcu Treni

Öncesinde

24.5 metre uzunluğundaki yolcu treni için seyahatin sonu gelmiş olabilir, ancak harika bir ev olma potansiyeline sahiptir. Pencereleri, bol miktarda doğal ışığa izin veriyor ve yakın da elektrik bağlantısı var. Önemli bir dezavantaj ise: tüm trenin değiştirilmesi gerekiyor. Bu yüzden biraz pahalı olabilir.

Sonrasında

Pek çok binek otomobil yenilenebilmektedir. Fakat alanın bütünlüğünü koruyabilmek için trende elinden gelenin biraz fazlasını yapmak gerekir. Artık dışarıdan bakıldığında daha hoş bir görüntü bizi karşılıyor. Raylardaki bazı detaylar geçmiş hayatının hatırlatıcısı olarak tutuluyor. Gerçekten çok güzel bir ev olmuş.

Yaşam Alanı

Mutfaktaki özel yapım sedyeler, yiyecek hazırlama ve eğlence için oldukça ideal. Ayrıca yeni zemin ve diğer detaylar inanılmaz görünüyor, değil mi?

5. King Train

Öncesinde

Bir yük treninin vagonu yıllar boyu yolculuk ettikten ve kaderine terk edildikten sonra ne hale gelebileceğini hayal etmek gerçekten zor. Açık arttırmada satılan bu konteynır şeklindeki Kral Treni adı verilen vagon artık bir yaşam alanına dönüştü. Ev yenileme ile bir çok alanı eve dönüştürebilirsiniz.

Sonrasında

Yeni bir kat boya, minik bir ev için harikalar yaratır. Gri laminat parke, odun sobası ve yeni tavan bir alanı yaşanabilir kılmaktadır. Ayrıca yenilenmiş duş da burayı kusursuz bir ev haline getirir.

Yatak Odası

Ekip, boruları gizlemek yerine, evin endüstriyel ortamına katkıda bulunmak için onları boya kullanarak vurgulamış. Yatak odasındaki raflar hem depolama hem de stil sağlar. Vagonun orijinal satıcısı olan Joe King, yenilemeyi çok sevdi; yerinde 41.000 $ karşılığında satın aldı.

6. Avlu Konteynerleri

Öncesinde

Yeniden dizayn edilen bu konteynerler aynı zamanda yalıtım, elektrik ve klima sistemlerinin sıfırdan kurulması anlamına gelir.

Sonrasında

Ek yapılan alanla birlikte, çiftin iki yatak odası ve iki banyosu için yeterli alan var. Çıkarılabilir bir gizlilik duvarı, gelecekteki ev sahiplerine herhangi bir komşu olmadan kaliteli zaman geçirme olanağı verir.

Açık Alan

Tam donanımlı açık mutfaklı veranda alanı ızgara ve rahatlama için mükemmeldir.

7. Centerpoint Evi

Öncesinde

Evin garip bir alana sahip olması ev yenileme yapacakları da gerçekten zorlayabilir. Beton bir döşeme üzerine inşa edildiği için ilaveyle neler yapılabileceği tam kestirilemiyor.

Sonrasında

Spa benzeri banyosu bulunan, tamamen yeni bir ustanın elinden çıkan harika bir şaheser. Fakat kendi alanlarına sahip olan gelecekteki ev sahipleri değil çocukları da düşünmeli. Tüm ev ortak oturma alanında ve mutfağında bir araya geliyor, dolapların üzerindeki LED aydınlatmalar da özelleştirilebiliyor.

Çocuk Odası

Çocuklar ikinci yatak odası talep etmek için duvarlara tırmanabilirler. Bu yüzden güzel bir düşünce uygulanmış 🙂 Çocuk odalarının parlak renklerle ve çocukların kendine olan güvenini kamçılayacak tırmanma duvarı ile güzel bir dekorasyon olmuş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.