gri yatak odası dekorasyonu

Hepimiz huzurlu bir ortamda uyumak ve yeni bir güne dinç başlamak istiyoruz. Tabi ki bunun için öncelikle yatak odası dekorasyonu kurgulamamız lazım. Gri yatak odası dekorasyonu tam hayalini kurduğunuz huzur için ideal. Gri yatak odaları kişilerin üzerinde durgun, zarif ve dramatik etkisiyle biliniyor. İlk bakışta; “Yaa çok sıkıcı amaa” diyebilirsiniz. Yanıldığınızı kanıtlamak için size geniş bir içerik hazırladık. Doğru kombinlerle gri yatak odası dekorasyonu huzuru yakalamanızı sağlar.

Gri Yatak Odası Dekorasyonu İçin İnce Detaylar

gri yatak odası dekorasyonu

Monotonluğu bir kenara atarak gri yatak odası dekorasyonu için ilk adımı atmış olursunuz. Tabi gri renk dediysek odadaki her alanı gri yapın veya tüm aksesuarlar gri olsun demedik. 🙂 Öncelikle yatak odası dekorasyonu için gri rengi kullanacağınız alanları belirlemelisiniz. Biz gri rengin odanın genelinde değil belirli ve dikkat çekmesini istediğiniz bölümlerde kullanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Örneğin duvarlarda gri rengi kullanmak isterseniz iç dekorasyonda farklı renklerle kombin yapabilirsiniz. Böylece ortamı sıkıcı olmaktan kurtarırsınız. Eğer kombine girişmeyip sadece gri rengi kullanarak yatak odası dekorasyonu yapmak isterseniz üzerinden zaman geçince sıkılabilirsiniz.

gri yatak odaları

Gri yatak odası dekorasyonunda çeşitli farklı renklerle odak noktasını değiştirebilirsiniz. Odanın gri renkteki ağırlığını siyah bir avize ile dağıtabilirsiniz. Dilerseniz beyaz perdelerle de kombin yapmak mümkün.

Bunların dışında dokulu tekstil ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler yatak odanızda farklı ve kalıcı bir etki yaratmak için kusursuz bir tercih olacaktır. Huzur biraz da mükemmelikten geçer unutmayın. 🙂 Bu yüzden saten ve hatta kadife saten gibi heyecan veren kumaşlar kullanabilirsiniz. Odanın derinlik kazanması için dokulu kumaşları perde, yatak örtüsü ve kırlent modellerinde tercih edebilirsiniz.


Gri Yatak Odası İçin Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Gri yatak odası dekorasyonu için aydınlatma seçmek biraz tercih meselesi. Her konuda olduğu gibi aydınlatma da sizin isteklerinize göre şekilleniyor. Bu yüzden yatak odanızda loş ve romantik bir hava mı? Yoksa ferah ve aydınlık bir hava mı istiyorsunuz? Eğer ferah ve aydınlık olması sizin için daha iyiyse dekorasyonda perdeleri açık renk seçmelisiniz. Ayrıca yatak odasının gün ışığını bolca alan bir konumda olması gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın.

Derinliği sağlamak için de aynaların konumlarını doğru yerlere alın. Ferah bir yatak odası kurgulamak için en doğru tercih gümüş rengiyle kombin yapmaktır. Sunduğumuz kriterleri göz önünde bulundurarak yatak odanıza ferah bir hava kazandırabilirsiniz.

gri yatak odası dekorasyonuEğer daha ağır bir yatak odası kurgulamak istiyorsanız fon perdelerinin koyu renkte olmasına dikkat edin. Vurgu yapacağınız alanlarda siyah rengi tercih edebilirsiniz. Loş görünümünü arttırmak için de zemin veya aplik aydınlatma modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

İlk başta da söylediğimiz gibi duvar veya zeminde griyi tercih ederseniz, yatak ve tekstil ürünlerinde beyaz benzeri açık renkler seçebilirsiniz. Dekorasyon fikirleri muhteşem bir yatak odası kurgulamanızı sağlayabilir.

Yine gri renge ağırlık vermeyi düşünenler için halı renginin mutlaka açık bir renk olmasını öneriyoruz. Ortamın derinliği için bu oldukça önemli. Diğer renk seçenekleri ise; Hardal sarısı ve altın. Bu renkler odanın şık ve zarif bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.