ilginç yılbaşı hediyeleri

Hediye satın almak yerine bizim gibi kendin yap projeleri uygulayan ve sevdiklerine el emeğiyle hediyeler sunan herkese merhaba 🙂 Malum yeni yıla sayılı bir zaman kaldı. Bu yüzden ilginç yılbaşı hediyeleri ile küçük sürprizler hazırlamanın doğru olacağını düşünüyoruz. Bir önceki yazımızda gerçekten çok güzel kendin yap yılbaşı hediyeleri sunmuştuk. Dilerseniz o projeleri de inceleyebilir ve sizin uygun olanı hazırlayabilirsiniz. Bugün yine çok güzel fikirlerle karşınızdayız.

İlginç Yılbaşı Hediyeleri

Belki bir öğretmensiniz ve öğrencilerinize güzel bir yılbaşı hediyesi yaptırıp ailelerine güzel bir sürpriz hazırlamalarını istiyorsunuz. İşte şimdi sizlerle buluşturacağım ilginç yılbaşı hediyesi tam sizin aradığınız düzeyde bir hediye olabilir.

Fotoğraflı Kar Küresi

ilginç Yılbaşı Hediyeleri

Gerekli Malzemeler

 • 80mm Boyutunda Şeffaf Plastik Toplar
 • Beyaz Parlak Strafor / Parlak Sim Beyaz
 • Epsom Tuzu
 • Şeffaf Ambalaj Bandı
 • Keskin Makas
 • Kırmızı Kurdele
 • Sharpie Kalıcı İşaretleyici

Fotoğraflı Kar Küresi Nasıl Yapılır?

Fotoğraf Süsleme için Fotoğraf Alınması

1. Çocuğunuza kış kıyafetleri (ceket, eldiven / kaşkol vb) giydirin. Sürprizi anlamaları için gündelik kıyafetlerle de bunu yapabilirsiniz. İlginç yılbaşı hediyeleri için sürpriz en önemli etkendir unutmayı.

2. Çocuğunuzu düz bir duvarın önüne getirin. Arkaplanda ekstra şeyler olmamasına dikkat edin. Bu sizin fotoğraftan çocuğunuzu kesmenizi kolaylaştıracaktır.
3. Ufaklığın kollarını iki yana açıp gülümsemesini isteyin.

Fotoğraf Kesme

Bir numaralı ipucu, çocuğun bacaklarısının arasını kesmekle çok uğraşmayın. Çünkü fotoğraf süslemeyi yapıştırmak için ona ihtiyacınız olacak. Süsün içine monte etmesi kolay olması için dizlerden itibaren bulunan kesebilirsiniz.

Fotoğrafı Süslemeye Yerleştir

Fotoğrafın boyutuna bağlı olarak, çocuğun diz veya beline katlamanız gerekir. Hedef, çocuğun fotoğrafı en üst düzeyde etkileyebilmesi için küreyi doldurmasını sağlamaktır.

Çocuğu kestiğinizde (eller, baş ve üst vücut en önemlisidir), alt kısmı katlayın ve süslemenin arka tarafına bantlayın.

Not:  Fotoğrafın süsün kenarına asılı olduğundan emin olun. Bunu yapmak, fotoğrafın ön tarafından netçe görülebilmesini ve çok arkada oturmuş gibi görünmesini sağlayacaktır.

Şimdi Parlaklık Ekleyin

Kar küresi fotoğraf süslemesinin yarısına strafor ve parlak sim dökün. Kavanozu yüz üstü yerleştirin ve diğer boş yüzüne simleri ekleyin.

Emniyet tedbiri – Birlikte takıldıklarında süs dikişine temiz bir parça bant yerleştirin. Bu, süslemenin açılmasını önler.  Eğer bu ilginç yılbaşı hediyeleri için farklı bir noktaya götüreceksiniz, otobüste açılmaması için sıkı talimatlar içeren doku kağıtlarına koyun! Küçük ellerle tutulabilir, sert bir yüzeye düşürülmeye dayanmaz.


Dikişsiz Gökkuşağı Atkısı

İlginç yılbaşı hediyeleri için bu ikinci projemiz. Dikişsiz gökkuşağı atkısı hem soğuk kış günleri için kusursuz bir yılbaşı hediyesi hem de doğum günü hediyesi olarak sunulabilir. Aşağıda adım adım dikişsiz gökkuşağı atkısı nasıl yapılır görebilirsiniz. El yapımı hediyeler karşınızdakini etkilemek için en iyi yoldur 😉

Özellikle kızınıza, akrabalarınıza ve sevdiklerinize böyle tatlı bir yılbaşı hediyesi hazırlayabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan dikişsiz gökkuşağı atkısı, kendin yap fikirleri sayesinde elinizin altında!

Bu proje genel bütçeye uygun yani çok fazla maliyet gerektirmiyor. Kaliteli ve her tenkte elyaf alarak ilginç yılbaşı hediyeleri hazırlamak oldukça kolay. Oldukça rahat ve mükemmel bir yumuşaklığa sahip olan elyaflarla kendi atkılarınızı tasarlayabilirsiniz.

Eşyalar, yarıkları nereye kestiğinize (kenarın yakınına, atkının uzunluğuna) bağlı olarak yaklaşık 121 ila 132 cm uzunluğa kadar uzanıyor. Uzunluğu, daha fazla ya da daha az kumaş çevresi ekleyerek ayarlayabilirsiniz. Örnekğin küçük bebekler için, kısa atkıyı 12 parça (her gökkuşağının renginden 2 adet) kullanabilirsiniz. Ya da yetişkinler için biraz daha ekleyin.

Gerekli Malzemeler

 • Renkli Elyaf (kırmızı, pembe, turuncu, sarı, yeşil, mavi, mor ve beyaz)
 • Makas
 • Daire Cetvel

Gökkuşağı Atkısı Nasıl Yapılır?

 1. Yeni yürümeye başlayan çocuklar için atkı: 12 kumaş dairesi ve 2 ponpon.
 2. Çocuk atkıları için şunlar gerekir: 18 kumaş daire ve 2 ponpon.
 3. Yetişkin fularları için şunlar gerekir: 24 ila 28 kumaş dairesi ve 2 ponpon.

Her renk çemberi için, 10 x 20 cmlik bir kumaşa ihtiyacınız vardır, ancak kısa kaçmamanız için 11 x 21 cm sağlar. Kaç tane dairenin kesilebileceğini belirlemek için cıvatanın genişliğini 11 cm’e bölün . Her çeyrek dairede (22 inç, ya da matematik uğruna 21,59 cm kadar yakın) bu renkte birçok daire verecektir.

Her pom pom için yaklaşık 5 x 16 artı bağlamak için bir şerit olan beyaz bir dikdörtgene ihtiyacınız var, yani 6 x 16 diyelim. Her çeyrek, genişliğe bağlı olarak sadece 2 ila 3 ponpon atabilir. Birden fazla atkı yapmak için beyazın daha fazlasına ihtiyacınız olacaktır.

10 cm çapında bir kapak veya daire şablonu kullanın. Çemberin kenarı kat üzerinde olacak şekilde, katlanmış bir şekilde kapağını takip edin.  İz için bir parça tebeşir kullandık. Siz kalem veya kumaş kalemi de kullanabilirsiniz. Daireyi kesin, ancak kat kenarının 5 cm kesilmemiş halde bırakın.  Bu şekilde, keçe çevrelerini açtığınızda, bağlanırlar ve biraz kelebek gibi görünürler. Kenarlardan yaklaşık 2.5 cm kadar “kelebeğin” her iki yanından yarım kesilmiş yarıklar yerleştirin.

Her atkı için, 18 daire parçalarına veya her gökkuşağının renginden 3’üne ihtiyacınız olacak. Bu oldukça renkli ve ilginç yılbaşı hediyeleri hazırlamanız için gerekli.

Tüm parçaları birbirine bağlayın.

Ponpon yapmak için beyaz elyafı 11cm ve 40cm uzunluğunda kesin. Dikdörtgeni yarım boyuna katlayın, kenarını kıvırın, katlamadan yaklaşık 1 cm kadarını bırakın. Halat yapmak için bir parça beyaz tüylü kumaşı, 30 cm x 2.5 cm boyutunda kesin. Saçaklı parçayı açın ve silin. 10 cmlik ipi merkezin etrafına dolayın ve sıkıca bağlayın.

Her atkının ucundaki yarıkları birbirine bağlamak için ip kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.