Küçük salon dekorasyonu kurgulamak isteyenlere öneriler sunmak için tüm atölye toplandık. Yine küçük bir masa etrafında geçen toplantıda sizin için en uygun dekorasyon fikirleri masaya yatırıldı. Salonunuz küçük olabilir ama fikirler asla sınırlanamaz!

Eğer küçük salon dekorasyonu fikirleri ile salonunuzu dekore ederseniz, görünüm açısından daha geniş ve konforlu bir salona kavuşabilirsiniz. Peki, kafamızda dolaşan onlarca soru ne olacak?

  • L koltuk mu almalı yoksa koltuk takımı mı?
  • Alanım dar sehpadan mı vazgeçsem?
  • Konsolla TV ünitesi birleşmeli mi?
  • Küçük salon dekorasyonu nasıl olur?

Aklınızı karıştıran onlarca soruyla size bunları yazmadan önce baya boğuştuk. Akıllı uygulamalar ile salonunuza şıklığı ve konforu getirmek için çözümlerimizi ürettik. Renk derinliğini kullanarak, ışığın daha etkili olmasını ve doğru mobilyalar seçerek de salonunuzun tuğlalar olmadan da genişletilebileceğini sizde göreceksiniz.

Küçük Salon Dekorasyonu: Işık Bol – Düzen Sade

Salon dekorasyonu kurgularken öncelikle akıllı mobilyalara yönelmenizi öneriyoruz. Eğer mobilya seçerken sadece hoşunuza gidenleri satın alıp eve gelirseniz büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşmanız kaçınılmaz… Bu yüzden küçük salon dekorasyonu için basit ve oldukça sade bir düzen yakalamaya çalışın. Salonunuzun hem sade hem de düzenli görünmesi daha geniş ve ferah bir salonda zaman geçirmenize olanak tanıyacak. Salon ferahlığı ve genişliği için ışık kullanımı da oldukça önemli.Bu yüzden duvarlarda açık pastel renkler tercih edilmelidir. Işığın kesilmemesi için de büyük mobilyalardan kaçının. Ayrıca yine ışığı iyi kullanmak için de perdeleri açık renkte seçmeye özen gösterin.

küçük salon dekorasyonu

Salona uygun ve bir çok amaç için kullanılabilecek mobilyalarla dekorasyon yapmaya özen gösterin. Bu yüzden sadece ölçüleri değil çok yönlü mobilyalar olmasına da dikkat edin. Örnek vermek gerekirse alacağınız sehpanın depolama alanı olarak da kullanılabilmesi gerekmektedir. Orta sehpa salonun daha küçük görünmesini sağlayabilir. Bu yüzden dilerseniz cam veya pleksi malzemelerden hazırlanan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece sehpa salonun bölünmesini engelleyecek ve ışığın bol bol kullanılmasını sağlayacaktır. Küçük salon dekorasyonu için bunlar çok önemli.

Küçük Salon Dekorasyonu: Alanları Doğru Kullanın

Mobilya takımı almaktansa L koltuk ile salonunuzun köşelerini değerlendirmenizi öneriyoruz. L koltuk modellerine bakmadan önce mutlaka salonunuzun ölçülerini doğru alın. Doğru bir ölçüyle alacağınız L koltuk her köşeyi kusursuz bir şekilde değerlendirmenizi sağlar. Bu tarz koltukları pek sevmiyorsanız köşeleri sehpalarla değerlendirebilirsiniz. Küçük salon dekorasyonu kurgularken her metrekareyi değerlendirmeye özen gösterin. Duvar kirişlerine konumlandıracağınız raf ve aksesuarlar da salonun havasını değiştirecektir. Ayrıca bu raflar kitap, koleksiyon ve diğer küçük eşyalarınız için şık bir depolama alanı görevi görecektir.

küçük salon dekorasyonu

Konsol ile TV ünitesini birbirinden ayırmak yerine birleştirip alandan tasarruf edebilirsiniz. Ya da dilerseniz duvara monte edilebilen konsol ve TV ünitesi modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Konsol üzerine konumlandıracağınız televizyonun iki yanına da rafları yerleştirebilirsiniz. Küçük duvar dekorasyonu hilelerine başvurarak salonun olduğundan daha geniş görünmesini sağlamak sizin elinizde. Örnek vermek gerekirse ışığın yansımasını sağlayacak tablolar, bir adet büyük veya birkaç tane küçük ayna ile salonun ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Küçük salon dekorasyonu fikirleri size daha konforlu bir yaşam alanı sunmak için bir araya getirildi. Aşağıdaki fotoğraflarda da size ilham olabilecek salon dekorasyonu örneklerini bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.