kuş kafesi gelin duvağı

Bu kolay dikiş dersi sayesinde klasik kuş kafesi gelin duvağı yapabilirsiniz. Biraz tül ve taklit elmas ile kendin yap fikirleri birleşince ortaya harika şeyler çıkacağına emin olabilirsiniz.

Kuş Kafesi Gelin Duvağı Yapmak İsteyenler İçin Adım Adım Fikir

Gerekli Malzemeler

  • İğne ve İplik
  • Taklit / Yapay Elmas
  • Yarım Metre Avrupa Tül
  • Plastik Kafa Bandı
  • 3 Metre İpek Şerit
  • Bağlama Klipsleri
  • Hızlı ve Temiz Kuruyan El Yapıştırıcısı
  • Beyaz Kumaş Parçası

kuş kafesi gelin duvağı

1. Adım

kuş kafesi gelin duvağı

Şeritli Kafa Bandını Sarın

Zaten bir beyaz ipek kafa bandınız varsa bu adımı atlayın. Düğün evresinde dilerseniz düğün malzemeleri satan bir mağazadan temin edebilirsiniz. Yoksa beyaz bir ipek kafa bandı nasıl hazırlanır:

Plastik kafa bandının alt kısmına yapışkan bırakın. Kurdele ucunun ters tarafını tutkalın üzerine yerleştirin ve şeridi baş bandının etrafına sarmaya başlayın. Şeritte herhangi bir kırışma yaratmamaya özen gösterin.

2. Adım

gelin duvağı kendin yap

Şerit Komple

Şerit ile baş bandının diğer ucuna geldiğinizde, altına bir başka damla tutkal ilave edin ve şeridi sabitleyin, ucu kesin. Tutkal kuruyana kadar yerinde tutmak için bir bağlayıcı klipsi kullanın.

3. Adım

gelinlik kuş kafesi

Yapay Elmas İzi

Kumaşın üzerine yapay elması yerleştirin. Görüntüye doğrudan kumaş üzerine çizmek için bir kalem kullanın. Şekli kumaştan kesin. Bir kenara koyun.

4. Adım

Dikiş Açma

Bir ipliği ve iğne kullanarak, ipliği diğer tarafa gelene kadar ağınızın üst kenarının altına ve altına hafifçe döndürün. Örgü üstünün her iki kenarından da asmak için yeterli ipliğe sahip olduğunuzdan emin olun.

5. Adım

Tülü Toplayın

Tülün üst kenar boyunca toplayarak ipliğin kenarlarını her iki taraftan hafifçe çekin. Tülün üst kenarı, takma elmas ile aynı boyda olana kadar toplayın.

6. Adım

Tülün Kafa Bandına Dikilmesi

Bir kez daha, toplanmış tül ağının üst kenarını baş bandının tepesine dikmek için bir iplik ve iğne kullanın.

7. Adım

Tülü Kafa Bandına Klipsleme

Tül ağının alt kenarını, bir arada tutmak ve sonraki adımlardaki yola girmek için bir bağlayıcı klibi içine toplayın.

8. Adım

Kafa Bandına Tutkal Uygulaması

Elmas taşın altına hızlı kuruyan tutkal yerleştirin ve kesmiş olduğunuz kumaş şekli üzerine uygulayın. Yapay elmas taşı dikkatlice baş bandı üzerine toplanan tül ağacının üstüne koyun. Kumaş şeklini altına, baş bandını arasına yerleştirin. Tüm tarafları eşleştirin ve yerinde sabitlemek için bağlayıcı klipsleri kullanın.

9. Adım

Kurumayı Bekle

Örgü, kafa bandı ve elmasın arasında sıkıştığından emin olun. Tül ağının altını sıkılamak için tutun ve tutkal tamamen kururken bağlayıcı kelepçelerini yerinde tutun.

10. Adım

Bant Tabanına Tül Dikişi

Tutkal kuruyunca, bir ya da iki dikişle ağın alt kenarlarını baş bandının her iki yanına takmak için bir iğne ve iplik kullanın. Bu, tülün gözlerinizin önünde zarif bir şekilde yerinde kalmasını sağlayacaktır.

Sadece 10 basit adımla kuş kafesi gelin duvağı yapabileceğinizi gösterdik. Renkli Atölye sadece dekorasyon fikirleri vermekle kalmaz. Yeri gelir hediye fikirleri, yeri gelir düğün için böyle yaratıcı fikirler ortaya atar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.