mutfak panosu projesi
Renkli Atölye‘nin ilk projesinden herkese merhaba. Up uzun bir yolculuğun ilk adımını birlikte atıyoruz. Kendin yap fikirleri ile evimizi, bahçemizi ve tüm yaşam alanlarını renklendirmek için zorlu ama bir o kadar da keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. İlk projemize de evde en çok vakit geçirilen alanlardan birisi olan mutfaktan başlıyoruz. Mutfağımızı mesaj panosuna dönüştürüp, keyifli ve hatırlatıcı yazılarla harika bir dekorasyon kurgulayacağız.

 

Kendin Yap Projesi: Mutfak Panosunu Mesaj Panosuna Dönüştür!

Giriş

Üzerine Yaz

Bu basit ve ucuz proje hem kiracılar hem de ev sahipleri için mükemmel olabilir. Mutfak ve alışeriş listelerini yazmak veya çocuklarınızın her zaman resim yapabilmesi için onlara bir alan sağlamak için harika bir kendin yap projesi olarak hayata geçirebilirsiniz.

1. Adım

mutfak panosu projesi

Bir Şablon Oluştur

Kahverengi kraft kağıdı, işaretçi ve şerit ölçümü kullanarak mesaj panosu bir şablonu oluşturun. Mesaj panosunun tam boyutunu yakaladığınızdan emin olun. Dış kanarın Pleksi’nin kenarı olacağı şekilde kağıdı kesmek için makas veya bıçak kullanın. Kağıt şablonunu Pleksi üzerine yerleştirin ve boyacı bandıyla bantlayın. (Eğer Pleksi’nin hasar görmesini veya çizilmesini istemiyorsanız kağıt kaplamasını çıkarmayın.) Elektrikli kutular da dahil olmak üzere şablonun özenle çizilmesi için bir işaretleyici ve kare çerçeve kullanın.

2. Adım

Pleksi Üzerinden Açık Bir Çerçeve Oluşturun

Kağıt şablonunu çıkarın ve düz çizgileri ve doğru ölçümleri sağlamak için çizgileri bir işaretleyici ve kare çerçeve ile tekrar taşıyın.

3. Adım

mutfak panosu

Puan ve Yapışkan Pleksi

İşaretli çizgiler boyunca Pleksi’yı puanlamak için bir kılavuz olarak bir Pleksi puanlama bıçağı ve bir kare alçıpan kullanın.Bunu derinden puanlamanız ve daha sonra çevirmeniz ve diğer taraftan yapmanız gerekecek.

4. Adım

Ekstra Şekiller Kes

Elektrik prizleri veya Pleksi’nin merkezinde başka herhangi bir şey için ölçümleri kontrol edin. Kesikleri işaretleyin, daha sonra şeklin köşelerini delin, sonra şekli kesmek için bir puzzle veya bir skala bıçağı kullanın.

5. Adım

Duvar Boyama

Pleksi’yi takmadan önce duvarı boyayın; Biz siyaha boyadık. İki kat gerekebilir. Kurumaya bırakın.

6. Adım

Pleksi’ye Uyun

Pleksi’nin her iki tarafındaki plastik sarımı çıkarın. Pleksi’yi ters plakaya yerleştirin ve yerine tutmak için kenarları boyunca açık yapışkan kılıf uygulayın.

7. Adım

Yaratıcı Ol

Yeni mesaj pananozda eğlenceli çizimler ve yazı yazmak için tebeşir işaretleyici veya ressam işaretleyiciler kullanın.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.