televizyon arkası dekorasyon

Evin en çok kullanılan alanı için güzel fikirler biriktirdik. Haftanın başından beri Renkli Atölye ekibi olarak bu konuyu tartışıyoruz. Nasıl bir salona sahip olursanız olun; “Televizyon Arkası Dekorasyon Fikirleri” aklınızdaki soru işaretlerini mutlu bir gülümsemeye dönüştürecek. 🙂

Hem oturma odası hem de salon dekorasyonu için televizyonun konumu ve televizyon arkası dekorasyon unsurları oldukça önemlidir. Bu kısımda yapacağınız seçimler doğrudan konforlu ve sağlıklı bir televizyon keyfine etki etmektedir.

Televizyonun konumlandırıldığı yerler yaşam alanımızın odak noktası haline geldiği için hem gözümüzün yorulmaması hem de genel ev dekorasyonu ile uyumlu olması gerekmektedir. Salonda otururken devamlı suretle bakış açımızda olan televizyonların arka tarafına yapacağımız dekorasyon, göz sağlığımızı da doğrudan etkilemektedir.

televizyon arkası dekorasyon

 

Başta da söylediğim gibi sizin için güzel bir araştırma yaptık ve televizyon arkası dekorasyon fikirleri sunarken, hem şık hem de göz yormayan dekorasyon fikirleri ile güzel bir sunum hazırladık. Sizin için seçtiğimiz salon dekorasyonu fikirleri arasında hem klasik hem de modern salonlara uygun dekorasyon örnekleri bulunuyor. Salonda daha rahat ve kullanışlı bir tv bölümü oluşturmak için önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. 🙂

Televizyon arkası dekorasyon uygulamadan önce salonun genel stil, renk ve ruhuna uygun detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

Televizyon Arkası Dekorasyon Nasıl Olmalı?

Öncelikle doğru bir televizyon arkası dekorasyon yapmak için seçeceğiniz rengin, desen veya duvar kağıdının göz yormayan ve mekan içerisinde mobilya ile hem stil hem de renk açısında uyumu yakalamak gerekiyor.

Bu alanda sizi yansıtan küçük dekorasyon dokunuşları yapabilirsiniz. Salon dekorasyonu için uygun, kendi tarzınızı yansıtabileceğiniz dekorasyon fikirleri ile özel ve göz yormayan bir dinlenme alanı kurgulayabilirsiniz.

tv arkası dekorasyon

Televizyon Arkası Dekorasyon Önerileri

Salon ve oturma odasında konumlandırılan televizyon arkası için dilerseniz taş kaplama, dilerseniz de duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Ayrıca dekoratif mini raflar ve bölmeler de ekstra depolama alanına ihtiyacınızı karşılayacaktır. Salonun genel görünümünü çok fazla bozmadan çok güzel bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Duvar kağıdı: Tam sizi yansıtabilecek renkte ve desende televizyon arkası dekorasyon yapabilmeniz için en ekonomik seçeneklerin başında gelmektedir. Renkli duvar kağıtları sayesinde tv arkasını oldukça farklı ve dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Duvar kağıdını destekleyecek dekoratif aksesuarlar da salon dekorasyonu için katkı sağlayacak diğer unsurlardır.

Taş kaplama: Duvar kağıdı kadar ekonomik olmasa da hem daha uzun yıllar dayanabilecek hem de konumu daha zengin gösterecek bir seçenektir. Özellikle salonunuzda doğal bir hava estirmek istiyorsanız televizyon arkası için taş kaplama yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca taş kaplamaya ek olarak gizli led veya spot aydınlatmalar kullanarak televizyonun olduğu duvarı daha hareketli hale getirebilirsiniz.

Raf ve dolap: Oldukça uygun maliyetlere tv arkasına çok kullanışlı raf ve dolaplar konumlandırabilirsiniz. Duvara entegre edeceğiniz dekoratif raflar sayesinde modern bir salon dekorasyonu da kurgulamış olursunuz. Ayrıca bu raflar salondaki dağınıklığın da önüne geçecektir.

Tablo ve aksesuarlar: Televizyon arkası dekorasyonu için daha kişisel ve özel bir kurgu düşünüyorsanız tablolar / aksesuarlar çözüm olabilir. Sizi yansıtan tablo, poster veya duvar panoları ile özel bir tv arkası dekorasyonu kurgulayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.