yılbaşı hediyeleri kendin yap

Hepimiz binlerce umudu yeni yıla bıraktık. Sevdiklerimizin umutlarına bir tutam ışık olabilmek adına yılbaşı hediyeleri hazırlayabiliriz. Yıl oldu 2018, hala hazır hediyelere para vermeye devam etmiyorsunuz değil mi? Yılbaşı hediyeleri kendin yap fikirleri sayesinde yeni yılda hazırlayabileceğiniz hediyelere değinmek istedik.

Malum çok az bir zaman sonra 2018 yılına merhaba diyeceğiz.

yılbaşı hediyeleri

Bunun için hediye fikirleri sunmak bizim asıl görevlerimizden birisi. Renkli Atölye ekibiyle sabahın erken saatlerinde toplandık. Tek bir düşüncemiz vardı… Oda; “Bizi takip edenlere en güzel yılbaşı hediyesi fikirlerini sunmak…” Tabi ki en az maliyet ve eğlenceli yöntemlerle. Yılbaşı hediyeleri kendin yap projeleriyle çevrenizdekilere birazda olsa mutluluk aşılamaya hazır mısınız? Şahsen biz çok iyi hazırlandık. İşte karşı tarafa verdiğinizde mutluluktan şaşkına uğratacak; Kendin yap yılbaşı hediyeleri!

Yılbaşı Hediyeleri Kendin Yap Projeleri

Fotoğrafınızı Muma İşleyin!

yılbaşı hediyesi kendin yap

Sevdiklerinize vermek için özel ve farklı bir yılbaşı hediyesi mi arıyorsunuz? Artık aramayı bırakın, uygun maliyetli fakat öyle mağazalardan da satın alamayacağınız çok hoş bir hediyeyi birlikte hazırlayalım.

Gerekli Malzemeler

 • Mumlar
 • Kopya Kağıdı
 • Baskı Kağıdı (Yazıcı İçin A4)
 • Yağlı Kağıt
 • Makas
 • Bant
 • Saç Kurutma Makinesi

 Nasıl Yapılır?

Önce yağlı kağıdı, A4 kağıdından biraz daha küçük bir hale getirmek için altından üstünden kesip küçültün.

yılbaşı hediyesi kendin yap


Şimdi yağlı kağıdı altındaki A4 kağıdına bantlayın.

yılbaşı hediyeleri kendin yap


Daha sonra hazırlanan sayfayı, doku tarafına yazdırılacak şekilde yazıcıya koyun ve mumunuza yerleştirilmesini istediğiniz fotoğrafı seçin. Ardından yazdırın.


Fotoğrafı kesin ve etrafında çok küçük bir pay bırakın. Fotoğraf hafif doku kağıt üzerinde olacak.


Şimdi fotoğrafı mumun ortasına yerleştirin. Üzerinde kağıt altında herhangi bir hava kabarcıklarının bulunmadığından emin olarak bir parça yağlı kağıt koyun.


Saç kurutma makinesi ya da sıcak hava tabancasını alın. Açın ve fotoğrafın alanını gösterin. Mumun üst tabakası, yağlı kağıdı eritmeye başlayacak ve fotoğrafınız daha koyu hale gelecektir.


Fotoğraf tutarlı bir renklenme sağladıktan sonra, yavaşça yağlı kağıdı çıkarabilirsiniz. Mumu yarım saat dinlenmeye bıraktıktan sonra hediye etmek için paketleyebilirsiniz. 🙂


Birbirinden Şirin Püsküllü Kitap Ayraçları

Çok okuyan, okumadan uyuyamayan arkadaşlarımıza, dostlarımıza ve sevdiklerimize oldukça şirin yılbaşı hediyeleri kendin yap projesi ile hediye hazırlayalım mı? Kitap ayracını illa satın almamız gerekmiyor. Kendi emeğinizle hazırlayacağınız bu renkli ve şirin kitap ayraçları eminiz sevdiklerinizin de hoşuna gidecek.

yılbaşı hediyesi diy kitap ayracı


Aslında aşağıdaki adımları uygulayıp çok basit bir şekilde yılbaşı hediyesi hazırlayabilirsiniz. Kitap ayraçları için dilediğiniz renk ve desende ipler temin ederek işe başlayın.

kitap ayracı yapımı

Yukarıdaki yönergeleri takip ettiğinizde aşağıdaki sonuca ulaşacaksınız. Buda oldukça tatlı bir kitap ayracı anlamına geliyor.

yılbaşı hediyesi kendin yap


Yılbaşı hediyeleri kendin yap projesindeki kitap ayracı için bir diğer yol ise aşağıdaki gibidir.

kitap ayracı nasıl yapılır


Size Özel Bir Dergi Yapın!

Yılbaşı hediyesi olabilecek kusursuz bir kendin yap projesi! Bu projede mini bir dergi hazırlayacağız. Dergiye dilerseniz yılbaşından beklentilerinizi veya sevdiğinizle yaşadığınız güzel anları kaleme alabilirsiniz. Tabi fotoğraflarla süslemekte mümkün 🙂

Gerekli Malzemeler

 • 7 Tane Yazıcı Kağıdı
 • Zımba
 • İp veya Kağıt Düzeltici
 • Kapak İçin Kemerler
 • Kapan İçin Deri ve Suni Der
 • Delgeç
Adım 1
Kağıdınızı yarıya kadar kırpın. Genellikle kağıt düzelticiyle yaklaşık beş parça kırpıyorum. Uzun parçaları yarıya kadar kırpıyorsunuz, böylece yeni parçalarınız oluşuyor.
Adım 2
Kitabınıza koyduğunuz sayfa sayısı size kalmış. Genelde yaklaşık 7 parça yapıyorum, bu da yarısı 14 sayfalık, yani 28 sayfa yapar. Sayfalarınızın ne kadar büyük olacağını görebilmeniz için onları yarıya kadar katlayın.

Adım 3

Kapaklarınızın ne kadar büyük olmasını istediğinizi ölçmek için sayfaları kullanın. Fazla bir alanlardan vazgeçmeyi seviyorum, bu yüzden sayfa ile kapak arasındaki her kenarın yarım cm kadar uzundur.


Adım 4

Kapağı boyutuna göre kesin.


Adım 5

Burada, ekstra cm (veya daha fazla) sayfaların kapak içinde daha rahat bir şekilde nasıl uyacağını görebilirsiniz.


Adım 6

Sayfalar ve omurga boyunca iki delik açmak için delgeçi kullanın. Bir delgeçi kullanmamın nedeni sadece normal bir delik açma değil, çok sayıda tabaka veya deri gibi daha kalın tekstiller içinden geçebilmesidir.

Adım 7

Daha sonra sayfaları ve kapağı birleştirmek için sicim kullanın. Düğümü omurga yerine kitaba bağlayarak gizleyin.

Adım 8

Bu çok basit! Bir tanesini yaptıktan sonra, 10’u gerçekten hızlı yapabilirsiniz. Çok eğlenceli!

Varyasyonlar: Kapaklarınızı güzelleştirmek için damgalama yapmayı deneyin, suluboya kağıdı ve boyalar deneyin, deri veya yağ bezini deneyin, isimler, tarihler ve vesilelerle kişisel dokunuşlar ekleyin.

Yılbaşı hediyeleri kendin yap fikirleri ile yeni projeler hayata geçirmek için yazımızı sürekli güncelleyeceğiz. Takip etmeye devam edin 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.