yılbaşı hediyeleri

2017 veda, 2018 yılına hoş geldin demeye çok az bir zaman kaldı. Peki, yılbaşı hediyeleri araştırmaya başladınız mı? Sevdiklerinize yeni yılın ilk anlarında sürpriz hazırlamak için el emeğine başvuracakları şöyle alalım… 🙂 Malum Renkli Atölye ekibi olarak daima kendin yap fikirleri ile projeler üretiyoruz. Böylece hem daha anlamlı hem de daha az maliyetli ürünler ortaya koyuyoruz.

Yeni yıl hediyesi hazırlayıp, sevdiklerinize 2018 yılının güzel geçeceğini işaret edebilirsiniz. Eee ne demişler bi işe nasıl başlarsan öyle devam edermiş. 🙂 Önemli olan pahalı yılbaşı hediyeleri ile büyük sürprizler yapmak değil, önemli olan el emeği yılbaşı hediyeleri hazırlayıp akılda kalmaktır. 🙂

Kendin Yap Yılbaşı Hediyeleri

Taş Boyama Sanatı

yılbaşı hediyeleri

Fotoğrafa bakınca ama bunlar çok güzel ben bunları yapamam ki dediniz değil mi? Yapılışı oldukça basit ve el becerinizi geliştirecek türde. Tabi ki taş boyama tek başına bir sanat ama biz sizden 10 dakika da sanatçı olmanızı beklemiyoruz. 🙂 Elinizden gelenin en iyisini yapacağınızdan da eminiz. Dilerseniz ve zamanınızda varsa taş boyama kurslarına gidebilirsiniz ama Renkli Atölye olarak yeteneğinizi geliştirmek için şimdiden denemelerinizi yapmaya başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Gerekli Malzemeler

Özellikle deniz kenarlarında bulabileceğiniz taşların oldukça yassı ve büyük olmasına özen gösterin. Ayrıca taşlarda girinti ve çıkıntı olmaması da üzerini boyarken işlerinizi kolaylaştırır. Kendin yap yılbaşı hediyeleri için taş aramak size komik gelebilir ama sonuç muhteşem olacak. 🙂

  • Keçeli veya taş kalemi
  • Zemin için beyaz boya
  • İnce uçlu fırça

Nasıl Yapılır?

Taşları boyamak için kullanacağınız boya türleri birbirinden farklı olabilir. Profesyonel bir çalışma yapmayacağınız için elinizin altındaki boyaları kullanabilirsiniz. Bu konudaki tek ayrıntı ince uçlu fırça kullanmanızın gerekiyor olmasıdır. Taşlar çok büyük olmayacağı için ince uçlu fırça işinizin de kolaylaşmasını sağlayacaktır.

yılbaşı hediyeleri taş boyama

İlk paylaştığımız görseldekileri çizmek biraz daha zor. Ama hemen yukarıdaki çizimi kolayca yapabilirsiniz. Dilerseniz bazı yılbaşı süslerinden kopya çekerek kendi çizimlerini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat boyama işlemine geçmeden önce taşın kendisini beyaza boyamanız gerekiyor. Üzerine yılbaşı renkleriyle cici figürler çizebilirsiniz.

Yılbaşı Taş Boyama Örnekleri


Yılbaşı Hediyeleri İçin Keçeden Süsler

Keçe Yılbaşı Hediyeleri

El işleriyle uğraşmayı seviyorsanız keçe kullanarak birbirinden cici yılbaşı süsleri hazırlayabilirsiniz. Evde hazırlayacağınız yılbaşı süslerini hediye paketlerinin üzerine yapıştırabilir veya evinizi yılbaşı akşamı için süsleyebilirsiniz.

Ayrıca evinizde çam ağacı varsa keçeden süsler kurgulayabilirsiniz. Üstelik bunları yapmak oldukça pratik… El emeğinize birazcık güveniyorsanız yılbaşı hediyeleri için keçe süsler yapabilirsiniz. Şimdi pratik ve eğlenceli yılbaşı hediyesi süsleri hazırlamanız için sizleri el emeğinizle baş başa bırakıyoruz. 🙂

Keçeden Yılbaşı Süsleri Yapımı

keçeden yılbaşı süsleri

Yılbaşı hediyesi için bu kendin yap projesini hayata geçireceğiniz için yeşil, beyaz ve kırmızı renkte keçeler alın. Çok daha farklı renkler alıp kafanızdaki figürleri oluşturabilirsiniz ama sadece bu 3 renk bile onlarca farklı figürü yapabilmeniz için yeterli.

Dilerseniz internetten alacağınız kalıplar ile kolayca kalıp oluşturabilir veya kendiniz öncesinde hafif çizerek kesebilirsiniz. Beyaz bir ip yardımıyla kenarlarını diker, içerisine de elyaf koyup, hem basit hem de güzel bir yılbaşı hediyesi hazırlayabilirsiniz.

Keçeden Yılbaşı Süsü Örnekleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.